Dissabte, 4 juliol 2020

Partits i horaris de la final a 12 de l’ACB a València

El torneig per a decidir el campió començarà amb un Barça-Joventut

|

+Notícies

[VÍDEO] Luri Sorroche i Àngela Jiménez, dues entrenadores d’equips masculins

La federació Catalana de futbol ha publicat un vídeo en el que ens presenta les entrenadores de futbol Luri Sorroche i Àngela Jiménez que...

Nairo Quintana té un accident mentre entrenava a Colòmbia

No sembla que portarà cap conseqüència remarcable, però l'ensurt que ha patit el ciclista colombià Nairo Quintana ha sigut gros quan s'estava entrenant, juntament...

Les primeres samarretes 20-21 del Barça destenyeixen

La venda de la nova equipació del Barça s'ha d'endarrerir fins a l'inici de la temporada vinent perquè s'ha comprovat que el teixit destenyeix...

Ana Peleteiro diu a Abascal: “Queda’t a casa. A Galícia el verd és a les muntanyes”

Ana Peleteiro Brión (Ribeira, La Corunya, 2 de desembre de 1995) és la plusmarquista estatal de triple salt en totes les categories d'edat a...

[VÍDEO] Mourinho: “L’arbitre al camp s’ha convertit en un assistent de l’àrbitre del VAR”

L'entrenador del Totthenham, José Mourinho, és especialista en fer frases ocorrents i, a vegades, s'acosta a Groucho Marx amb allò de "la parte contratante...

L’esperança de l’Espanyol s’ha esvaït en el minut 84 amb el segon gol de la Reial Societat (2-1)

Al descans el matx pintava prou bé, no només pel resultat (0-1) sinó pel que s'havia vist: els blanc-i-blaus, avui de verd, no havien...

+Llegits

Condemnats a Segona

Amb l'onze titular i l'estrena de Rufete a la banqueta, el màxim responsable del decliu perico, Cornellà-El Prat es jugava una de les darreres...

El Barça millora en molts aspectes del joc però acaba empatant a Vigo (2-2)

Aquesta hauria pogut ser una crònica positiva, i de fet ho serà, però el resultat final d'empat a camp del Celta fa que totes...

El Barça B es queda sense quatre jugadors per al “playoff” perquè acaben contracte

El Barça B participarà al playoff d'ascens a segona A amb quatre jugadors menys. Són Guillem Jaime, Chumi, Kike Saverio i el porter Sergi...

Pesic, fora del Barça

El destí dels entrenadors depenen de cinc minuts de desconnexió del seu equip, com el del Barça de bàsquet en el tercer quart de...

[VÍDEO] L’àrbitre atura la final de copa danesa perquè el públic no respecta el distanciament social

Aquest dimecres, la final de la Copa danesa de futbol entre l'AaB i el Snderjyske es va interrompre durant 14 minuts en advertir l'àrbitre...

[VÍDEO] La NBA es significa contra el racisme

L'NBA ha iniciat una campanya a favor de la justícia social i el moviment Black Lives Matter, que vol vagi incrementant-se fins al reinici...

L’ACB ha anunciat el calendari del que resta de temporada, o sigui del compactat torneig a dotze quen es disputarà a València del 17 al 30 de juny. Seran 33 partits que ja han quedat distribuïts i amb els horaris definits. Els primers 30, de la fase de grups que decidirà els quatre semifinalistes, es jugaran en tres franges horàries (15.30, 18:30 i 21:30).

Els dos grups de sis equips (entreparèntesi la classificació en aturar-se la competició) cada un han quedat així:
GRUP A) Barcelona (1r), Tenerife (4t) Bilbao (5è), Baskonia (8è), Unicaja Màlaga (9è) i Joventut de Badalona (12è).
GRUP B) Reial Madrid (2n), Saragossa (3r), MoraBanc Andorra (6è), València (7è), Burgos (10è) i Gran Canària (11è).

Publicitat

I els partits han quedat així ubicats, començant, ni més ni menys amb un Barça-Joventut

Dimecres 17 de juny
Barcelona – Joventut Badalona
Iberostar Tenerife – Unicaja Màlaga
Retabet Bilbao-Kirolbet Baskonia

- Publicitat-

Dijous 18 de juny
MoraBanc Andorra – València Basket
Reial Madrid – Herbalife Gran Canària
Casademont Saragossa – Sant Pau Burgos

Divendres 19 de juny
Joventut Badalona – Retabet Bilbao
Kirolbet Baskonia – Iberostar Tenerife
Unicaja Màlaga – Barcelona

Dissabte 20 de juny
Herbalife Gran Canària – MoraBanc Andorra
València Basket – Casademont Saragossa
Sant Pau Burgos – Reial Madrid

Diumenge 21 de juny
Joventut Badalona – Unicaja Màlaga
Barcelona – Kirolbet Baskonia
Iberostar Tenerife – Retabet Bilbao

Dilluns 22 de juny
Herbalife Gran Canària – Sant Pau Burgos
Reial Madrid – València Basket
Casademont Saragossa – MoraBanc Andorra

Dimarts 23 de juny
Iberostar Tenerife – Joventut Badalona
Retabet Bilbao-Barcelona
Kirolbet Baskonia – Unicaja Màlaga

Dimecres 24 de juny
Casademont Saragossa – Herbalife Gran Canària
MoraBanc Andorra – Reial Madrid
València Basket – Sant Pau Burgos

Dijous 25 de juny
Joventut Badalona – Kirolbet Baskonia
Unicaja Màlaga – Retabet Bilbao
Barcelona – Iberostar Tenerife

Divendres 26 de juny
Herbalife Gran Canària – València Basket
Sant Pau Burgos – MoraBanc Andorra
Reial Madrid – Casademont Saragossa

Dissabte 27 de juny: descans

Diumenge 28 de juny
Semifinal 1 (1r A – 2n B)
Semifinal 2 (1ºB – 2n A)

Dilluns 29 de juny: descans

Dimarts 30 de juny
Final (Guanyador de la semifinal 1 – Guanyador de la semifinal 2)

- Publicitat-

FER UN COMENTARI

Please enter your comment!
Please enter your name here

Segueix-nos a

2,818M'agradaAgradda
2,332SeguidorsSeguir

Opinió